Proces powstawania strony

Aby przyspieszyć proces tworzenia stron, nasze dzialania opieramy na systematyczności. Dlatego też każdy projekt powstaje w kilku fazach. Jako klient warto byś zapoznał się z tymi kilkoma punktami.

faza konceptu

Jednym z ważniejszych pytań na jakie potrzebujemy odpowiedzi jest czy posiadasz już serwer i/lub domenę? W wypadku posiadania własnego serwera przez klienta, potrzebujemy znać jego dokładne dane techniczne. Mnogość rozwiązań dostępnych na rynku wymusza dostosowanie się do konkretnego rozwiązania.

Aby rozpocząć współpracę potrzebujemy dowiedzieć się od Ciebie, czego oczekujesz. Ważne, aby dobrze sprecyzować swoje oczekiwania. Postaraj się określić w jaki sposób mają być rozmieszczone elementy na stronie, oraz w jakiej tonacji kolorystycznej powinna być wykonana strona. Jeżeli nie masz pomysłu - nic nie szkodzi - z chęcią pomożemy i podpowiemy.

Prócz tego postaraj się dostarczyć nam jak najwięcej materiałów. Mowa tutaj o wszelakich treściach, zdjęciach, materiałach wideo. Dostarczenie ich na samym początku gwarantuje, że stworzona strona będzie współgrać z treścią na niej zawartą.

Pod koniec tej fazy tworzenia projektu jesteśmy w stanie pokazać Tobie wstępną wizję strony w formie szkieletu.

faza projektowania grafiki

Dzięki dostarczonym wcześniej informacjom nasz grafik może rozpocząć pracę. Podczas tworzenia projektu graficznego staramy się być cały czas w kontakcie z klientem. Aby informacja była przekazywana najefektywniej nasz klient ma bezpośredni kontakt z osobą odpowiedzialną za grafikę.

Dopiero po ostatecznym zaakceptowaniu projektu graficznego przez klienta, dalszy rozwój projektu przekazywany jest w ręce programistów.

faza web-development'u

Dopiero tutaj projekt ożywa. Programista przekształca płaski projekt graficzny w strukturę opisaną językiem HTML i CSS. Na życzenie klienta projekt może zawierać ruchome elementy, które realizuje się właśnie tutaj.

Również na życzenie strona wyposażana zostaje w autorski panel administracyjny pozwalający na samodzielną edycję treści. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz sam jako klient wprowadzać poprawki, zarządzać aktualnościami, galerią i wiele, wiele więcej.

Po zakończeniu tej fazy, projekt najdaje się do wdrażania.

wdrażanie

Polega ono na prostej czynności przeniesienia strony pod docelowy adres. Cały proces tworzenia odbywa się pod adresem znanym tylko klientowi, dzięki czemu unika się udostępnienia niekompletnego, zawierającego błędy produktu, a jednocześnie klient ma kontrolę nad procesem powstawania projektu.