FUNDACJA PRELUDIUM

Data realizacji: wrzesień 2017
Zaprojektowaliśmy: Strona internetowa

Preludium to fundacja z Poznania, zajmująca się pomocą psychologiczną dla kobiet w okresie okołoporodowym. Organizuje również szkolenia dla osób zajmującym się kobietami w tym szczególnym czasie, w celu uświadomienia pracowników personelu medycznego i rodziny, jakie problemy mogą spotkać kobiety w czasie ciąży i po porodzie. Fundacja pomaga również kobietom, które są ofiarami przemocy domowej, udzielając nie tylko wsparcia psychologa ale i porad prawnych.

 • O projekcie

  Zaprojektowaliśmy: Strona internetowa

  Nasze działania

  Tworząc projekt wizualny strony www dla fundacji Preludium staraliśmy się zachować spójność z kolorystyką logo. Kolory biały i czerwony nawiązują do miłości matki do dziecka i są symbolem życia. Strona ma nowoczesny, prosty design pozbawiony grafik, które mogłyby odwracać uwagę od zamieszczonych na niej treści.
  Teksty zostały napisane przez wyspecjalizowanego copywritera, który wykazuje się znajomością branży psychologicznej. Test został napisany w taki sposób aby zachęcić osoby potrzebujące pomocy do skorzystania z usług fundacji Preludium.

  Zamieszczone zdjęcia i opisy osób współpracujących z fundacją pokazują profesjonalizm świadczonej pomocy.Dzięki użyciu prostego fontu ułatwiającego czytanie, duża ilość testu nie męczy wzroku osoby odwiedzającej stronę.

  Zamieszczony u góry strony slider przekazuje jasny komunikat o zakresie działania fundacji. Prosta nawigacja umożliwia łatwe poruszanie się po stronie użytkownikowi stron.

  U dołu strony umieściliśmy dane kontaktowe i przekierowanie na Facebook’a, dzięki czemu użytkownik łatwo może skonstatować się z fundacją.

  Strona została starannie zakodowana i oparta na stabilnym serwerze, dzięki czemu działa płynnie i jest odporna na działania hakerskie. Umożliwia to ciągły dostęp do zawartych na niej treści i niesienie pomocy na szeroką skalę.

  Efekt

  Efektem współpracy jest zwiększenie rozpoznawalności fundacji i możliwość dotarcia do większej liczby osób potrzebujących wsparcia. Dzięki nowej stronie internetowej, fundacja ma szansę pokazać się w sieci i zwiększyć świadomość istniejącego problemu, który często jest tematem tabu.

  Fundacja Preludium ma teraz szansę działać na szeroką skalę i uświadamiać internautów o randze problemu i możliwościach udzielania wsparcia. Z pewnością przyczyni się to do jej rozwoju.

  Powrót na początek