STOWARZYSZENIE ŚWIĘTEGO CELESTYNA

Data realizacji: listopad 2016
Zaprojektowaliśmy: Strona internetowa, Skrypt

Zlecenie dotyczyło stworzenia strony internetowej i wpisu na stronie Biuletynu Informacji Publicznej dla Stowarzyszenia Świętego Celestyna z Mikoszowa. Stowarzyszenie wspiera osoby niepełnosprawne i ich rodziny, zapewniając rehabilitację, opiekę, możliwość zdobycia wykształcenia i pracy ludziom niepełnosprawnym.

 • O projekcie

  Zaprojektowaliśmy: Strona internetowa, Skrypt

  Nasze działania

  Tworząc stronę dla Stowarzyszenia Celestyn, braliśmy pod uwagę szczególny profil działalności. Dlatego sporządzony przez nas projekt wygląda nieco inaczej niż strony internetowe dla firm i przedsiębiorstw.

  Strona posiada wiele bannerów umożliwiających wsparcie działalności stowarzyszenia jak i blok informacyjny, pokazujący życie w stowarzyszeniu. Dzięki temu potencjalni darczyńcy widzą, że ich ciężko zarobione pieniądze są dobrze spożytkowane i pomagają tym, którzy najbardziej tej pomocy potrzebują.

  Szeroki opis działalności, przygotowany przez wyspecjalizowanego copywritera został napisany w taki sposób, żeby zaciekawić potencjalnych darczyńców historią stowarzyszenia i zachęcić do wspierania jego działalności. Jest też źródłem informacji dla rodzin osób dotkniętych niepełnosprawnością, dającą nadzieję na lepszą przyszłość i pokazującą jak poradzić sobie nawet w najtrudniejszych chwilach.

  Dla osób zainteresowanych skorzystaniem z pomocy stowarzyszenia u samej góry strony umieściliśmy numer telefonu do rejestracji. Dzięki temu nie ma konieczności szukania go na stronie.

  U samej góry umieściliśmy banner pokazujący główne cele stowarzyszenia. Znajduje się na nim również zdjęcie budynku i założycielek stowarzyszenia, jak i jego logo i nazwa. Dla użytkownika strony stanowi to wizytówkę informującą go o tym, jaka jest tematyka witryny, ponadto pomaga to w budowaniu zaufania.
  Intuicyjna, zamieszczona u góry strony nawigacja, ułatwia korzystanie ze strony. Zawiera ona również przekierowanie do Facebook’a, dzięki czemu możliwa jest całkowita identyfikacja stowarzyszenia i „bycie na bieżąco” z odbywającymi się w nim wydarzeniami.

  Osoba odwiedzająca stronę otrzymuje do dyspozycji wiele kanałów kontaktu, więc zwiększamy szansę, że znajdzie odpowiedni dla siebie i podejmie współpracę ze stowarzyszeniem.

  Strona jest utrzymana w granatowej kolorystyce z akcentami czerwieni. Niebieski jest kolorem nawiązującym do kolorystyki nieba i pokazującym profesjonalizm a czerwony stanowi symbol życia. Kolory użyte na stronie są spójne z istniejącym już logo stowarzyszenia, co umożliwiło stworzenie całkowitej identyfikacji wizualnej.
  Stworzoną stronę uzupełniliśmy nie tylko wysokiej jakości treściami, pozwalającymi na osiągnie wysokiej pozycji w wyszukiwarce, ale również zdjęciami i grafikami obrazującymi życie jego członków.

  Przygotowany projekt przesłaliśmy do akceptacji i zakodowaliśmy. Dzięki starannie zakodowanej stronie, opartej na stabilnym serwerze, stowarzyszenie zyskało możliwość rozwoju swojej działalności na światową skalę. Responsywna, nowoczesna strona internetowa, z możliwością obsługi w kilku językach to szansa na rozwój i lepsze życie podopiecznych stowarzyszenia.

  Dla Stowarzyszenia Świętego Celestyna przygotowaliśmy również wpis w Biuletynie Informacji Publicznej.

  Efekt

  Efektem naszej pracy jest całkowita identyfikacja wizualna Stowarzyszenia Świętego Celestyna. Dzięki stronie internetowej, zyskało ono możliwość pozyskania nowych partnerów i wsparcia finansowego za pośrednictwem internetu. Zwiększenie rozpoznawalności stowarzyszenia wpływa na komfort życia jego członków i pomaga im w walce o lepsze jutro.

  Powrót na początek